Czy jesteśmy w stanie uchronić się przed dronami?

Kamil Wasilewski09 maja 2017Komentarze (0)

W ostatnim wpisie zwróciłem Tobie uwagę na szerokie możliwości zastosowania dronów w praktyce. W związku z rozwojem sektora dronów na uwadze należy mieć również zagrożenia, jakie wiążą się z niewłaściwym zastosowaniem dronów. Tytułem przykładu dron może zostać użyty przez terrorystów np. do przenoszenia ładunków wybuchowych. Dron  może także dostać się na teren wojskowy i zdobyć poufne informacje. Drony mogą podlecieć do okna i sfilmować albo sfotografować kogoś w prywatnej lub intymnej sytuacji. Następnie zdobyte w ten sposób materiały lub informacje mogą posłużyć jako przedmiot szantażu. W związku z tym nasuwa się pytanie czy jesteśmy w stanie uchronić się przed dronami?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca!…Z pomocą przychodzi Nam firma Advanced Protection Systems, która to opracowała system SafeSky. System ten wykrywa drony i je neutralizuje. W wykrywaniu drona pomagają stosowane w systemie kamery, które zobaczą drona. System ten wyposażony jest również w macierz akustyczną, która drona usłyszy, radary, które drona wykryją, a także detektory, które usłyszą transmisję sygnałów między dronem a operatorem. Następnie wykryty dron zmuszany jest przez system do powrotu do operatora albo do natychmiastowego lądowania.

Z systemu SafeSky korzystać mogą zarówno instytucje publiczne lub firmy np. lotniska, rafinerie, duże zakłady chemiczne, obiekty rządowe, bazy wojskowe, ale i prywatne osoby.

****

Kamil Wasilewski

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się ze mną: at 503 070 837 lub k.wasilewski@adwokatwasilewski.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Adwokat Kamil Wasilewski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Adwokat Kamil Wasilewski z siedzibą w Plewiskach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@adwokatwasilewski.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: