Do czego służą drony?

Kamil Wasilewski02 maja 2017Komentarze (0)

Od mojego poprzedniego wpisu minęło trochę czasu! Powód jest prosty. W ostatnim okresie mam dużo pracy.  Jednakże obiecuję, że po krótkim odpoczynku będę regularnie zamieszczał interesujące artykuły. Skoro mamy majówkę, a pogada za oknem nie dopisuje:( Może znajdziesz chwilę na lekturę wpisu, w którym opowiem Tobie do czego służą drony?

Jedną z takich dziedzin, w których drony mają znaleźć zastosowanie jest ratownictwo medyczne. Taki bezzałogowy statek powietrzny wielkości małego samochodu, jeszcze na razie w fazie koncepcji, niedawno opracowała firma Argodesign z Teksasu. Na jego pokładzie znajduje się jedno miejsce siedzące i nosze. Maszyna ma być traktowana jak powietrzny ambulans i służyć do transportowania pacjentów. Jej zaletą jest to, że dotrze w trudno dostępne miejsca, z którymi zwykły karetka nie da sobie rady. Drony mają także być wykorzystywane przez ratowników górskich. O wiele tańsze i szybsze jest wykorzystanie takiego środka transportu, niż zwykłego śmigłowca.

Dron pomoże również w pracy policjantom. W jaki sposób? Mianowicie wskaże, komu wlepić mandat. Zdaniem Policji drony pomogą im sprawniej kontrolować bezpieczeństwo na drogach i analizować zachowania kierowców. Patrol będzie stacjonować w niewielkiej odległości od monitorowanego obszaru tak, aby nie rzucać się w oczy. Dron natomiast szybko przekaże im obraz z ulicy dzięki czemu będą mogli podjąć skutecznie interwencję.

Drony mają również pomóc skutecznie zwalczać terroryzm. Jako przykład podam tobie SpectroDrone. Ten bezzałogowy statek powietrzny wyposażony jest w laser, który bez problemu wykrywa ładunki wybuchowe oraz urządzenia do uruchamiania bomb i innych chemicznych substancji.

Jak sam zatem widzisz nie ocenione są możliwości wykorzystania dronów…:) Kończąc ten wpis życzę Tobie miłego odpoczynku podczas majówki:)

****

Jeżeli masz pomysł na nowy artykuł pisz śmiało na adres k.wasilewski@adwokatwasilewski.pl.

Kamil Wasilewski

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się ze mną: at 503 070 837 lub k.wasilewski@adwokatwasilewski.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Adwokat Kamil Wasilewski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Adwokat Kamil Wasilewski z siedzibą w Plewiskach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@adwokatwasilewski.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: