Co to jest dron?

Kamil Wasilewski09 marca 2017Komentarze (0)

Pierwszy wpis chciałbym poświęcić wyjaśnieniu Tobie czym jest dron oraz do jakich celów jest wykorzystywany. Wydawać by się mogło, iż urządzenie to zostało wynaleziono całkiem niedawno.  Nie wiem czy wiesz, ale bezzałogowe urządzenia latające znane były już w czasie I wojny światowej, kiedy służyły jako ruchome cele w trakcie treningów oddziałów przeciwlotniczych.  To by było na tyle historii…czas przejść do konkretów:)

Dron (inaczej bezzałogowy statek powietrzny – BSP) jest zdalnie sterowaną platformą latającą za pomocą bezprzewodowego kontrolera lotu lub komputera. Drony określa się również mianem wielowirnikowców. Skąd ta nazwa? Wynika to z tego, że drony można podzielić ze względu na ich zastosowanie oraz  ilość użytych wirników. Wyróżniamy m.in:

  1. quadrocoptery – najpopularniejszy rodzaj dronów, wyposażonych w cztery śmigła. Może być wykorzystany jako zabawka czy też w celach komercyjnych.
  2. hexacoptery – są to już maszyny profesjonalne, mające 6 śmigieł. Bardzo często wykorzystuje się je do nagrywania filmów ze względu na możliwość udźwigu cięższego sprzętu.
  3. octocoptery – jak sama nazwa wskazuje są wyposażone w 8 wirników.

Obecnie dorny wykorzystywane się nie tylko do celów militarnych, ale także prywatnych oraz biznesowych. Bezzałogowe statki powietrzne stosuje się przede wszystkim w badaniach naukowych. W biznesie niektóre firmy zamierzają uczynić z dronów środek transportu np. dostarczać paczki czy pizzę. Branża nieruchomości wykorzystuje drony do fotografowania i filmowania nieruchomości, które posiada w swojej ofercie.  Drony znajdują również zastosowanie w branży telewizyjnej oraz reklamowej.  Jak sam widzisz dron ma szerokie zastosowanie, co czyni go urządzeniem uniwersalnym.

****

Zapraszam Cię zatem do śledzenia kolejnych wpisów, zadawania pytań i komentowania.

Kamil Wasilewski

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się ze mną: at 503 070 837 lub k.wasilewski@adwokatwasilewski.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Adwokat Kamil Wasilewski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Adwokat Kamil Wasilewski z siedzibą w Plewiskach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@adwokatwasilewski.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: